Puana göre filtrele

kargo durumu

Konsept

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Kolyeler

Kusursuz bir görünüm için kıyafet seçimi kadar aksesuar kullanımı da önemlidir. Doğru aksesuar seçimi kombini tamamlayabilir ve istenilen özellikleri ön plana çıkarabilir. Akşam yemeklerinde şık taşlı küpeler ile parlayabilir, uygun bir yüzük ile yüzüğün inceliğini vurgulayabilirsiniz. Bir diğer dikkat çekici aksesuar ise kolyedir. Kolye modeli ile koordinasyonu tamamlayarak eşsiz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ne Tür Kolyeler Var?

Zincir modelleri malzemesine göre altın zincirler, gümüş zincirler, inci zincirler vb. olarak ayrılmaktadır. Altın kolye modeli, değerli ve dayanıklı malzemelerden üretildiği için uzun süreli kullanıma uygundur. Gümüş kolye modelleri altına göre daha uygun fiyatlı ve bulunabilir olması nedeniyle günlük kullanımda tercih edilmektedir. İnci kolyeler, görünümleri nedeniyle daha şık ve özel toplantılar için tercih edilmektedir. Altın ve gümüş zincir tasarımlarında taş ve değerli taşların kullanımı da yaygındır.

Günlük Kolye Nedir?

Malzeme kalitesini ön planda tutarak günlük kullanım için bir kolye modeli tercih edebilirsiniz. Yoğun kullanımda dahi solmayan ve kararmayan malzemeden üretilmiş bir kolye seçerek uzun süre rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Gümüş ve altından yapılan kolye modeli günlük kullanım için mükemmeldir. Adın baş harfleri, yoncalar, kalpler, yıldızlar ve en sevdiğiniz hayvan karakterleri gibi basit şekiller günlük kullanım için uygundur. Modern bir tarza sahip olanlar için geometrik desenlerin kullanıldığı kolye modelini günlük olarak kullanabilirsiniz.

Kolye Yaz Kış Nasıl Kullanılabilir?

İnciler ve taşlarla süslenmiş renkli bir kolye tasarımı, mükemmel bir yaz kombinasyonudur. Zarif kolye modeli ince yapısıyla gözlerinizi yormaz ve şıklık katarken sıcak havalar için dert etmenize gerek kalmaz. Tropik desenleri ön plana çıkaran tasarımlar, yazlık kombinlerle birlikte birden fazla kolye tasarımını tercih edebilir.

En iyi zincir modellerini kış sezonunun olmazsa olmazı balıkçı yaka, hırka ve elbiselerle tamamlayarak her mevsim ışıltınızı kusursuz bir şekilde yansıtabilirsiniz. Ucu balıkçı yakanın yakasından taşan ince zincir bir kolye ile kombinlerseniz son trendlere de cevap verebilirsiniz. Kazak veya hırka ile kombinleyebileceğiniz göğüs hizasında bir kolye ile kombininizi tamamlayın. Kadife kıyafetleri tercih ediyorsanız taşlı bir kolye modeli tercih edebilirsiniz.

Şık Davetler İçin Kolye Modelleri Nelerdir?

Şık bir çayır için kombinizi tamamlayacak bir kolye modeli arıyorsanız kıyafetiniz, saç modeliniz, vücut tipiniz benzer biçimde bütün bilgileri değerlendirerek bir seçim yapabilirsiniz. Klasik bir giysi tercih ettiyseniz kombinizi inci kolye ve küpelerle tamamlayabilirsiniz. Yaz düğünü davetine katılacaksanız kombininizle ahenkli olacak biçimde daha hareketli ve renkli seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Çekici kadife bir giysi tercih ettiyseniz taşlarla bezeli bir kolye takarak bütün gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Hediye Kolye Nasıl Seçilir?

Sevdiklerinize hususi günlerinde kolye armağan etmek istiyorsanız modele karar vermeden ilkin seçenekleri daraltmak için muhtelif filtreler uygulayabilirsiniz. Günlük kullanım için armağan almak istiyorsanız her giysiyle ahenk sağlayabilen daha kullanışlı ve armağan alacağınız kişiyle bağ kurabilecek modellere göz atabilirsiniz.

Hediye alacağınız şahıs bir evcil hayvan sahibi ise pati desenli bir kolyeyi değerlendirebilir veya tercihinizi sevdiğiniz ferdin burcunun simgesini taşıyan bir kolyeden yana kullanabilirsiniz. Daha şık ve hususi günlerde kullanılabilecek bir kolye modeli arıyorsanız da armağan alacağınız ferdin tarzını göz önünde bulundurarak inci kolye modelleri benzer biçimde daha heybetli taşlı kolyeler arasından seçim yapabilirsiniz.

Kolye Çeşitleri

Altın, pırlanta, inci ve elmas benzer biçimde kıymetli taşlar kullanılarak hazırlanan kolyeler, kullanıcılara ayrıcalıklı ve şık bir manzara sunuyor. Gümüş kolyeler için tek başına kullanılabildiği benzer biçimde, kıymetli taşlarla hazırlanan kolyelerin zincir bölümlerinde de kendine yer buluyor. Bu rolü beyaz altın veya altın da görebiliyor.