tr Türkçe

Hırdavat Malzemeleri

Ürün Listesi

Filtrele
Fiyata göre filtrele

509 sonuçtan 1-32 arası gösteriliyor

Hırdavat Malzemeleri

Hırdavat, üretim ya da tüketim sürecinde, yıpranmış, aşınmış ya da bozulmuş olan herhangi bir ürünün veya malın yeniden kullanılabilmesi için yapılan her türlü tamirata verilen isimdir. Bu tamiri yapacak olan kişiye ise tamirci adı verilir. Tamirat işlerini, tamircilerin gerçekleştirebilmek için kullanacağı malzemeleri aldıkları yerler hırdavatçılardır. Bu malzemelere de hırdavat olarak adlandırılmaktadır. Hırdavat malzemeleri ihtiyaca göre çeşitlilik gösterirler.

Hırdavat Malzemeleri Nelerdir?

Genel olarak bilinen hırdavat malzemeleri şunlardır:

  • Çekiçler ve Balyozlar.
  • Zımba, Zımba Telleri.
  • Tornavidalar ve Tornavida Setleri.
  • Kurbağacık ve Boru Anahtarları
  • Lokma takımları
  • Anahtarlar.
  • Testereler.
  • Zımparalar ve Kazıma Bıçakları

Hırdavat mağazacılığı çok çeşitli malzemeyi içinde barındırdığı için gerçekten zor bir iştir. Eğer bu işe sıfırdan başlayacaksanız belli bir süre için ciddi bir eğitim almanız gerekir. Bu süre en az 6 ay ile 1 yıldır. Yoksa bu kadar çeşidin içinde çok bocalarsınız. Bununla birlikte enerjinizi gereksiz yere harcarsınız. Hırdavat malzemelerine aşinaysanız o zaman işiniz düşündüğünüzden daha kolay olur.

Açacağınız iş yeriniz perakende satış için elverişli bir konum da olmalıdır. Doğru olduğuna inandığınız noktayı belirledikten sonra size hangi büyüklükte bir yer gerektiğine karar verin. Çünkü seçmeyi düşündüğünüz sektör hızla gelişen ve yenilenen bir sektör. Bundan dolayı bugünü değil yarını da düşünerek hareket etmelisiniz.

Bunun yerine sadece evinizde ufak tamir işleri için hırdavat malzemelerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda hangi işlemi yapacağınıza göre ihtiyaç duyacağınız malzeme değişir.

Hırdavatçıda neler bulunur?

Bir hırdavatçıda bulabileceğiniz ürünler içinde delici matkap, elektrikli testere, vidalama makinesi, silikon tabancası, kaynak makineleri, taşlama, leyim, boya tabancası bulunur. Bunun yanı sıra haç mikseri, kompresör gibi elektrikle çalışan tamirde kullanılan aletler de bulunur. Hırdavatçıda bu malzemelerin yedek parça ve aksesuarları da sıklıkla satılmaktadır.

Günümüzde birçok evde hırdavat dolabı adı altında hırdavat el aletleri bulunan köşeler vardır. Acil durumlarda insanların kullandığı alanlarda evlerimizin bir köşesinde bu malzemelere olan ihtiyacımız artmaya başlamıştır. Eğer bu tip bir dolap oluşturmak isterseniz hırdavat ürünleri ve hırdavat seti içerinde olması gerekenler genel olarak şunlardır: tornavida, pense, çekiç, allen (alyan) seti, kontrol kalemi, elektrik bandı, metre, maket bıçağı, vida, matkap ve uçları, dübel, yapıştırıcı, eldiven, yan keski, kargaburun, cırt kelepçe seti.

WhatsApp
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Nasıl yarımcı olabiliriz?