Garanti Şartları

Malzeme Gross çevrimiçi mağazamızda bulunan bütün ürünler aksi belirtilmedikçe üretici firma garantisi altındadır. Bir üründe garanti şartlarının geçerli olabilmesi için kargo tesliminde ürünün kontrol edilmesi gerekir. Herhangi bir hasar veya arıza görülürse kargo görevlisine mutlaka tutanak tutturulmalı ve akabinde ürün teslim alınmalıdır.

Garanti Kapsamı Dışı Haller

 • Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,
 • Ürünün deforme olması veya orijinal tasarım kutu / ambalaj halinin bozulması garanti kapsamı dışında değerlendirilmektedir.

Ürün İptal ve İade Şartları

Malzeme Gross (www.malzemegross.com) çevrimiçi mağazamızdan satın aldığınız ürünün hatalı çıkması durumunda teslimattan 7 gün geçmeden iptal iade hakkına sahipsiniz. Teslimattan en geç 7 gün içerisinde bize ulaşıp iptal talebinde bulunmanız gerekmektedir. Akabinde kargo şirketi, ürünü bize ulaştırdığında yenisi ile değişim sağlayacağız veya ücret iadesi yapacağız. Tarafımıza ürün ulaşmadan iade yapılmaz.

Sipariş edilen üründeki hata müşteri kullanımından kaynaklı olması durumunda ise iptal durumlarında iade ve değişim yapılmamaktadır. TC yasaları gereği ürün iade ve değişim şartları, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

İptal – İade Esasları ve Önemli Hususlar

 • Kullanıcı kaynaklı sorunlardan veya keyfi iptal taleplerinde tüm kargo ücretleri müşteriye aittir. Kargo ücreti kesilerek ücret iadesi yapılır.
 • Silikon kalıplarda iptal – iade bulunmaz. (Memnuniyet için istisnai olarak yapma hakkını Malzeme Gross Mağazası saklı tutar.)
 • Eksik gönderilen ürünlerde taraflar anlaşmalı olarak süreci yönetir. Ürünün müşteride bırakılması Malzeme Gross tasarrufundadır. Yeniden eksik ürün gönderiminden doğan kargo masrafları “Malzeme Gross” tarafından ödenir.
 • İptal iade talebinde mutlaka sipariş pusulası veya e-Fatura tarafımıza iletilmelidir. İletimi yapılmayan iptal talepleri işleme alınmaz.
 • Tüm iptal – iade için yasal süre 7 gündür. Ürün elinize ulaştıktan itibaren 7 gün içerisinde iptal – iade yapabilirsiniz. Hafta sonları bu gün sayısına dahildir.
 • Web sitemiz dışında Trendyol, Azall, N11, Hepsiburada vb. pazar yerlerinden satın aldığınız ürünlerde iptal – iade hak ve süreci ilgili pazaryeri iade politikasına tabidir. Web sitemizden bağımsız olup, iade kabul edilmeyecektir.

İptal – İade Hakkı Olmayan Ürünler

İptal hakkı tüm ürünlerde geçerli değildir. Ek iptal-iade güvence paketi de geçerli olmayan bu ürünler kişiye özel veya tek kullanımlık olduğu için iptal – iade kabul edilmez.

 • Kişiye özel hazırlanan ürünler,
 • Tek seferlik kullanımı olan ürünler,
 • Kişisel hijyen kuralları gereği farklı kişilerce tekrar kullanılamayacak ürünler vb.

İptal taleplerinizi mutlaka “İptal – İade” formu üzerinden bizlere iletmelisiniz. Satın almış olduğunuz ürünleri teslimattan itibaren 7 gün içerisinde bize bildirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki “İptal – İade Formu” üzerinden iptal talebinizi bize iletebilirsiniz.

Talebinizi en kısa sürede inceleyip, size dönüş yapacağız. Akabinde yeni ürün ile değiştirilmesi veya ücretinizin iadesi hususunda sizleri bilgilendireceğiz.