tr Türkçe

Ev Dekorasyon Malzemeleri

Ürün Listesi

Filtrele
Fiyata göre filtrele

114 sonuçtan 1-32 arası gösteriliyor

Ev Dekorasyon Malzemeleri

Çevremizdeki ortamların hemen hemen hepsi bilinçli veya bilinçsiz olarak şekillenmiş bir tasarım ve dekorasyona sahiptir. Kimi ortamlar, uzman bir mimar elinde şekillenir. Bunun yerine bazı ortamlar ise amatörce düzenlenmiş olur. Öyle veya böyle, her ortam bir şekilde dekore edilerek belli bir havaya bürünmüştür. Kendi evlerimiz için de aynı şey geçerlidir. Bir ev dizerken veya yeni bir eşya alacağımız zaman eşyalar arasında belli bir uyum ararız. Bu nedenle ev dekorasyon malzemeleri alırken bu noktaya dikkat ederiz. İyi bir dekorasyon yapmak için tasarımcı veya mimar olmanıza gerek yok. Biraz renkler ve şekillerle aranız iyiyse eviniz için en iyi dekorasyon ürünlerini seçeceğinizden eminiz.

Ev Dekorasyon Malzemeleri Nelerdir?

Klasik, minimalist ve country tarz olmak üzere farklı birçok tarzda dekorasyon türü bulunmaktadır. Bu dekorasyonlarda kullanılan dekorasyon malzemeleri genelde birbirine benzemezler. Klasik tarz dekorasyonlarda krem, kemik, bej gibi doğal renkler kullanılır. Bunun yanı sıra camlar, parıltılar ya da dekoratif perdeler, tafta gibi ağır kumaşların kullanılması da tercih edilir.

Miminalist tarzda, mekanlar genellikle iç açıcı ve ferah olur. Renk olarak beyaz kullanılmaktadır. Bununla birlikte fazla obje ve aksesuar kullanımı minimalist dekorasyonlarda tercih edilmez. Masa üstü, sehpa üstü ya da yerden aydınlatmalar ile ışıklandırma yapılır. Aynı zamanda daha çok basit, sade ve düz çizgili modeller seçilir. Halıların kullanımında çok açık ve düz modeller seçilir.

Genel olarak kullanılan ev dekorasyon malzemeleri ise şunlardır:

  • Bahçe çiti, kapı, raf ve yer döşeme gibi ahşap yapı malzemeleri,
  • Çim biçme makinası, hortum ve sulama aparatı, plastik masa ve sandalye gibi bahçe ve dış mekan yapı malzemeleri,
  • Banyo bataryası, banyo aksesuarları, ayna takımı, banyo dolabı, duş başlığı, evye ve lavabo bataryaları, jakuzi, klozet, küvet ve takım vitrifiye çeşitleri,
  • Ahşap ve demir boyası, dış cephe boyası, iç cephe boyası ve koruyu boyadan oluşan boya yapı malzemeleri,
  • Atermit, kiremit çeşitleri ve şıngıl örtüsü gibi çatı yapı malzemeleri,
  • Akıllı matkaplar, daire testere, dekupaj testeresi, tornavida seti, hobi setleri, elektrikli ev gereçleri, jeneratör gibi ev aletleri,
  • Ampul, avize ve abajur, kablo, priz ve anahtar, sigorta kablosu, tavan armatür ve ışıldak gibi aydınlatma yapı malzemeleridir.
WhatsApp
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Nasıl yarımcı olabiliriz?